Особливості харчової транспортерної стрічки

Стрічкові транспортери є невід’ємним елементом обладнання ліній автоматичного виробництва в харчовій промисловості. Важливо відзначити, що до якості грузонесущих полотен конвеєрів, що переносять продукти харчування, пред’являються особливі вимоги, пов’язані зі строгими санітарно-гігієнічними нормами. Якісна стрічка транспортерна харчова покликана відповідати екологічним стандартам, виготовляючись з матеріалів, нейтральних до впливу жирів і кислот.

Особливості харчової транспортерної стрічки

На харчовому виробництві можна використовувати лише обладнання, відповідне суворим екологічним стандартам і санітарно-гігієнічним нормам. Так як продукти харчування регулярно стикаються з конвеєрною стрічкою, до якості матеріалу, з якого виготовляється полотно, також пред’являють високі вимоги.

Доріжки для транспортування харчової сировини і напівфабрикатів виготовляються з особливих різновидів поліуретану і ПВХ. Ці полімерні речовини відрізняються стійкістю до впливу абразивних матеріалів, жирів, кислот і високих температур.

Конвеєри затребувані:
* при випічці хлібобулочних виробів;
* у кондитерському виробництві;
* при переробці м’яса і риби;
* при сортуванні овочів і фруктів;
* у сиро – і маслоробстві;
* у гарячих і холодних цехах підприємств громадського харчування;
* у великих ресторанах, кафе, гіпермаркетах;
* на продуктових складах та інших об’єктах.

Особливістю конвеєрних стрічок на основі ПУ є стійкість до перепаду температур: від -20 до +100 °С. Також матеріал характеризуються стійкістю до зносу; до агресивних хімічних речовин; до жирів. Завдяки цим якостям, вироби з поліуретану підходять для роботи в холодильних камерах і гарячих цехах.

Полотна з ПВХ можуть бути одно -, дво – або тришаровими, стійкими до абразиву або загального призначення. Для транспортування продуктів харчування існують спеціальні варіанти, оснащені поперечними перегородками. Однак дана продукція поступається поліуретановим варіантам по теплостійкості-діапазон робочих температур становить від -10 до +60 °С.

Види стрічок

Стрічка конвеєрна харчова з ПВХ і поліуретану набула широкого поширення, в тому числі, і завдяки багатим можливостям фактурних рішень, що особливо цінно в харчовій індустрії. Демонструючи високу термостійкість і відмінні антистатичні властивості, полімерні вироби з різними малюнками протектора, чудово справляються зі своїми завданнями в найрізноманітніших напрямках харчопромислового блоку, беручи участь у всіх етапах технологічних процесів.

Поліуретанові стрічки, завдяки здатності витримувати температурні впливи від -20 до +100°С, активно вживаються в установках, що працюють в гарячих цехах або в морозильних камерах. Полотна з ПВХ характеризуються меншою термостійкістю (від -10 до +60°С), зате відрізняються істотно більш доступною ціною, тому користуються стійко високим попитом в будь-яких галузях харчової промисловості. Полівінілхлоридні смуги поставляються в найширшому діапазоні текстур робочої поверхні, оснащуючись бортами і поперечними ребрами самих різних форм і розмірів.

Липкість продуктів-одна з ключових особливостей виробництва кондитерських і хлібобулочних виробів, тому конвеєрні доріжки повинні виконуватися з матеріалу, що перешкоджає прилипанню напівфабрикатів. З цим завданням найкращим чином справляється стрічка конвеєрна харчова з синтетичного фетру.

Силіконові полотна належать до числа найдорожчих транспортерних елементів. Головна відмінна риса таких виробів-низька конфекція при високому коефіцієнті тертя, що робить їх незамінними в деяких галузях. Окрему категорію представляють транспортерні смуги з поліуретану з силіконовим покриттям, ефективно протистоять прилипанню солодких харчових мас.

Обладнання для харчових підприємств підлягає обов’язковій сертифікації. Така вимога пов’язана з фактом контакту з неупакованими продуктами, тому вимоги екологічної безпеки стоять на першому місці. Йдеться про переробку овочів і фруктів, про роботу з молочними, рибними та м’ясними продуктами, ХЛІБОБУЛОЧНИМИ ТА КОНДИТЕРСЬКИМИ ВИРОБАМИ. Призначення конвеєрних стрічок-транспортування. Для виробництва використовують тільки безпечні високоякісні матеріали з антиадгезійними властивостями і стійкістю до абразивного впливу.

Поделитесь в социальных сетях:ВКонтактеFacebookTwitter
Напишите комментарий